Zadávání veřejných zakázek - rozhodovací praxe, výkladové problémy a modelové situace k otázkám: předmět veřejné zakázky, jeho vymezování, dělení a slučování, předpokládaná hodnota veř. zakázky, dodatečná plnění a podmínky jednacích řízení bez uveřejnění
Obchodní, občanské a autorské právo (seminář)
Termín
Den/dny konání Č. termínu | Místo | Objednávky |
---|---|---|
22.09.2015 9.00 - cca 16.00 — 15217 |
budova ČS VTS, Novotného lávka 5, Praha 1 Detaily/doprava |
Termín není aktuální |
Lektor/lektoři
JUDr. David Raus, Ph.D.
předseda senátu Krajského soudu v Brně, vyučující na Právnické fakultě Masarykovy univerzity
Certifikace/Akreditace
Certifikát IES
Kurz je certifikován mezinárodní společností International Education Society (IES). Účastníci mají možnost získat mezinárodní certifikát IES. Certifikáty jsou standardně vydávány v anglickém a úředním jazyce. K dispozici mohou být i oficiální překlady do dalších jazyků (němčina, francouzština, italština, portugalština a další). Vydání certifikátu je zpoplatněno společností IES.
Podrobnosti...
Odborný program
Interaktivní seminář je součástí nového cyklu volně na sebe navazujících tematických seminářů pořádaných 22. září 2015, 20. října 2015 a 24. listopadu 2015. Výklad a diskuse se zaměří na praktický rozbor aktuální rozhodovací praxe v České republice a na úrovni Soudního dvora Evropské unie a na řešení sporných výkladových a aplikačních otázek každodenní reality zadávání veřejných zakázek týkajících se především problematiky:
- vymezení předmětu veřejné zakázky, jeho dělení a slučování,
- předpokládané hodnoty veřejné zakázky, pravidel pro její stanovení v jednotlivých případech a důsledků jejího (ne)správného stanovení do dalších fází zadávacích řízení
- dodatečných plnění navazujících na předmět původní veřejné zakázky
- podmínek použití jednacích řízení bez uveřejnění
Cílem semináře je usnadnit orientaci v problematice zadávání veřejných zakázek a pomoci při řešení konkrétních praktických problémů v rámci jednotlivých fází zadávacích řízení z pohledu povinností všech účastníků zadávacích řízení, tj. jak zadavatelů veřejných zakázek, tak dodavatelů ucházejících se o získání veřejné zakázky. Jednotlivé modelové situace, na nichž budou vysvětlovány „správné“ postupy, budou řešeny s využitím dostupné komentářové a jiné výkladové literatury a české i unijní rozhodovací praxe. Zvolený model semináře umožní na úvodní výklad k jednotlivým dílčím podtématům navázat modelovými postřehy z praxe, dotazy účastníků a dostatečnou diskusí, v rámci které se předpokládá širší rozbor problematiky a řešení souvisejících otázek. Seminář bude koncipován tak, aby diskuse byla prospěšná jak těm, kdo se touto problematikou zabývají delší dobu a hledají odpovědi na své „top otázky“, tak těm, kdo se v této problematice teprve začínají orientovat.
Na tento seminář volně navazují semináře ZADÁVÁNÍ VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK - ROZHODOVACÍ PRAXE, VÝKLADOVÉ PROBLÉMY A MODELOVÉ SITUACE k otázkám: KVALIFIKACE DODAVATELŮ A PRAVIDLA JEJÍHO PROKAZOVÁNÍ A POSUZOVÁNÍ, SOUVISLOST POŽADAVKŮ NA KVALIFIKACI A SMLUVNÍCH PODMÍNEK, PROBLEMATIKA SUBDODAVATELŮ A PRAVIDLA IN-HOUSE KONTRAKTŮ (proběhne 20. října) a ZADÁVÁNÍ VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK - ROZHODOVACÍ PRAXE, VÝKLADOVÉ PROBLÉMY A MODELOVÉ SITUACE k otázkám: HODNOTÍCÍ KRITÉRIA A HODNOCENÍ NABÍDEK, MIMOŘÁDNĚ NÍZKÁ NABÍDKOVÁ CENA, KOMUNIKACE ZADAVATELE A DODAVATELE (NEJEN) V ZADÁVACÍM ŘÍZENÍ A ZMĚNY SMLOUVY NA VEŘEJNOU ZAKÁZKU (proběhne 24. listopadu).