Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS) část II.
Daně, účetnictví (seminář)
Termín
| Den/dny konání Č. termínu | Místo | Objednávky |
|---|---|---|
| 30.05.2014 9.00 - cca 17.00 — 14163 |
budova ČS VTS, Novotného lávka 5, Praha 1 Detaily/doprava |
Termín není aktuální |
Lektor/lektoři
Doc. Ing. Ladislav Mejzlík, Ph.D.
Proděkan Fakulty financí a účetnictví VŠE, prezident Komory auditorů ČR.
Certifikace/Akreditace
Certifikát IES
Kurz je certifikován mezinárodní společností International Education Society (IES). Účastníci mají možnost získat mezinárodní certifikát IES. Certifikáty jsou standardně vydávány v anglickém a úředním jazyce. K dispozici mohou být i oficiální překlady do dalších jazyků (němčina, francouzština, italština, portugalština a další). Vydání certifikátu je zpoplatněno společností IES.
Podrobnosti...
Odborný program
Seminář je vhodný zejména pro odborné pracovníky, kteří se chtějí seznámit uceleně s obsahem IFRS. Seminář poskytuje na jednom místě základní přehled o všech IFRS, se zaměřením na jejich zásadní rozdíly oproti českým účetním předpisům. V průběhu výkladu nebudou vybírány jen jednotlivé dílčí oblasti nebo standardy, ale bude provedeno srovnání všech stávajících IAS a IFRS s platnou českou účetní legislativou tak, aby získal účastník celkový přehled o zvláštnostech IFRS. Předmětem semináře jsou rovněž jednotlivé kroky a rizika při převodu české účetní závěrky na závěrku sestavenou v souladu s IFRS včetně možností jak řešit konverze českých závěrek na závěrky v souladu s IFRS v informačních systémech účetních jednotek. Výklad je průběžně ilustrován praktickými příklady.
Seminář přímo navazuje na část I., se kterou tvoří dohromady jeden celek certifikovaný IES, proto doporučujeme absolvování části I. před částí II.
Obsah:
- Obsah všech existujících standardů IAS 1–41 a IFRS 1–14 a jejich srovnání s českými účetními předpisy včetně ilustrativních příkladů a vazeb na interpretace IFRIC.
- Postup implementace IFRS při přechodu na IFRS podle standardu IFRS 1.
- Aktuální informace o nových standardech IFRS a nových interpretacích IFRIC.
- Problematika konverze účetních závěrek sestavených podle českých účetních pravidel na závěrky v souladu s IFRS (nezbytné předpoklady a hlavní rizika, možné přístupy ke konverzi účetní závěrky).





