Základy pracovního práva pro každého
Pracovní právo (seminář)
Termín
Den/dny konání Č. termínu | Místo | Objednávky |
---|---|---|
27.03.2013 9.00 - cca 13.00 — 13067 |
budova ČS VTS, Novotného lávka 5, Praha 1 Detaily/doprava |
Termín není aktuální |
Lektor/lektoři
Dana Blažková
poradce v oblasti pracovního práva a zákoníku práce, lektorka kurzů v oblasti pracovněprávní legislativy s dlouholetou praxí v oblasti řízení lidských zdrojů a personalistiky na straně zaměstnavatelů, vede nejčtenější pracovněprávní poradnu na českém internetu
Odborný program
Téměř každý občan ČR se alespoň jednou v životě stane účastníkem pracovněprávních vztahů, ať už jako zaměstnanec, brigádník, podnikatel dávající práci jiným lidem nebo vedoucí zaměstnanec, který řídí své podřízené nejen po odborné stránce dle svého oboru, ale i v oblasti pracovněprávních vztahů. A proto si myslíme, že alespoň základy pracovního práva by měl znát každý.
V čem je tento seminář jiný než ostatní? Vybrali jsme ty nejpraktičtější informace pro každého, kdo s pracovním právem začíná nebo kdo si chce zopakovat a občerstvit vědomosti a z nich jsme tento seminář sestavili. Své si v něm najdou jak začátečníci, tak i "mazáci", protože na mnoha praktických příkladech a živou formou probereme právní instituty a problémy, co se mnohdy musí řešit rychle a v první linii.
Po absolvování semináře by měl účastník získat více než ucelený přehled o pracovním právu a orientovat se v souvislostech úkonů, ať už půjde o zkušební dobu, náhradu škody, výpovědi z pracovního poměru, plánování dovolené a další... Součástí je obsáhlý, ale přesto přehledný studijní materiál, který obsahuje řadu konkrétních příkladů "slovních úloh". Na všechny dotazy účastníků se dostane. Není nutná vstupní znalost pracovního práva, ale může být výhodou.
Komu je seminář určen?
Manažerům, vedoucím zaměstnancům, mistrům, lídrům, majitelům firem, ale také personalistům, účetním, asistentkám a všem, kdo se více či méně potýkají s pracovněprávními vztahy a nebo mají o pracovní právo zájem.
Obsah semináře:
- co se smí/nesmí v pracovním právu
- zkušební doba
- pracovní poměry na dobu určitou
- zaměstnávání brigádníků (práce na DPČ/DPP)
- práce přesčas
- překážky v práci na straně zaměstnance a na straně zaměstnavatele (kdy zaměstnance musíme uvolnit, kdy můžeme, jak se překážky prokazují?)
- převedení na jinou práci podle ZP nebo po dohodě se zaměstnanci
- náhrada škody: odpovědnost zaměstnavatele a zaměstnanců (obecná odpovědnost, hmotná odpovědnost, svěřené věci, srážky ze mzdy…)
- ochrana majetkových zájmů zaměstnavatele (využívání výpočetní techniky a emailů, kontroly zaměstnanců, osobní prohlídky)
- skončení pracovního poměru (dohoda, zkušební doba, výpověď, okamžité zrušení, porušení povinností, neuspokojivé pracovní výsledky, vytýkací dopisy, rozdíl mezi porušením povinností a špatnými výsledky…)
- dovolená (plánování, určování, čerpání, převádění, krácení, proplácení…)
- doručování písemností