MS Excel - analýza dat
Měkké a další dovednosti (seminář)
Lektor/lektoři
RNDr. Alex Vinšů
Od roku 1992 pracuje samostatně jako nezávislý expert. Věnuje se především vývoji systémů na řízení projektů, školení produktů firmy Microsoft, datovým analýzám a praktickému využití modelů umělé inteligence také s dopadem na kybernetickou bezpečnost.
Certifikace/Akreditace
Průběžné vzdělávání
Tento seminář je nabízen rovněž v rámci tzv. povinného průběžného vzdělávání úředníků ÚSC. Naše vzdělávací společnost je akreditována Ministerstvem vnitra ČR (číslo akreditace: AK/I-21/2024), jsme tudíž oprávněni poskytovat vzdělávání úředníků podle zákona č. 312/2002 Sb.
Odborný program
Kurz je určen uživatelům MS Excel, kteří analyzují velké objemy dat a potřebují rychle získat graficky a věcně dobře zpracované výsledky. Kontingenční tabulky jsou nesmírně silným prostředkem pro efektivní vytváření grafů a tabulek v rámci firemního reportingu. Velmi dobře poslouží pro kontroly a analýzy dat či hledání trendů. Posluchači budou také seznámeni s aktuálními trendy ve vývoji MS Office.
Kurz bude probíhat v počítačové učebně, účastníci si tedy mohou, ale nemusí nosit vlastní počítače.
Program kurzu:
- Filtrování a třídění dat
- Kontingenční tabulka
- Sestavení
- Formátování a design
- Úprava struktury
- Použití průřezů
- Výpočty v kontingenční tabulce
- Definice počítaných polí
- Definice počítaných položek
- Nastavení možností
- Kontingenční graf
- Podmíněné formátování v kontingenční tabulce
- Příklady
- Seznámení s aktuálními trendy ve vývoji MS Office
Pozn.: Podle zákona o DPH je cena tohoto semináře pro účastníky z územně samosprávných celků osvobozena od DPH.





