Zdravotní pojištění 2020 - novinky, správné postupy, příklady aneb co se nedozvíte na souhrnném semináři ke změnám ve mzdové účtárně
Daně, účetnictví (seminář)
Termín
Den/dny konání Č. termínu | Místo | Objednávky |
---|---|---|
25.11.2019 9.00 - cca 13.30 — 19250 |
budova ČS VTS, Novotného lávka 5, Praha 1 Detaily/doprava |
Termín není aktuální |
Lektor/lektoři
Ing. Antonín Daněk
Specialista ve zdravotním pojištění získal svoje zkušenosti a znalosti dlouholetým pravidelným a intenzivním kontaktem s odbornou sférou, zejména se zaměstnavateli. Má za sebou 20 let výkonu vedoucí funkce, kontrolní činnosti u zaměstnavatelů a metodického působení ve Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR. V rámci České republiky provádí metodickou a poradenskou činnost v celé šíři spektra zdravotního pojištění. Přednáší problematiku zdravotního pojištění od roku 1995 především pro mzdové účetní a další specialisty v oblasti zpracování mezd, ale také i pro pracovníky softwarových firem a pro pracovníky zdravotních pojišťoven. Rozsáhlá je jeho publikační činnost. Kromě jiného je autorem oblasti zdravotního pojištění v publikaci Abeceda mzdové účetní, každoročně vydávané nakladatelstvím ANAG Olomouc.
Odborný program
Obsahem semináře budou informace o změnách ve zdravotním pojištění v průběhu roku 2019 a k 1. 1. 2020. Změny v související právní úpravě s dopady do placení zdravotního pojištění zaměstnavateli, samoplátci včetně plateb pojistného státem. Aktuality s ohledem na vývoj legislativy. Postupy zaměstnavatele v návaznosti na přijaté změny. Příklady k jednotlivým tematickým oblastem.
Další témata semináře – taková, abyste nedělali chyby:
- Na jakých principech je založeno zpracování osobních údajů zdravotními pojišťovnami? Zveřejňování dlužníků.
- Pro koho je zdravotní pojištění v České republice povinné?
- Jak zjistit, zda plnění zúčtované zaměstnanci zahrnout nebo nezahrnout do vyměřovacího základu pro odvod pojistného na zdravotní pojištění?
- Kdy je pro plnění povinností zaměstnavatele důležitá výše příjmu? A kdy naopak výše příjmu nerozhoduje?
- Ve kterých situacích podává zaměstnavatel opravný Přehled?
- Role čestných prohlášení zaměstnance ve zdravotním pojištění.
- Skončení zaměstnání a pobírání nemocenských dávek v souvislostech zdravotního pojištění.
- Ochranná lhůta v českém systému i v rámci Evropské unie.
- Ženy i muži na rodičovské dovolené a celodenně osobně a řádně pečující o dítě, resp. děti. Jaké podmínky resp. možnosti platí při péče o jedno dítě a více dětí v rodině v souvislostech zdravotního pojištění? Jak se postupuje, když osoba pečující o dítě začne vykonávat výdělečnou činnost? Souběžné „státní kategorie“. Uplatňování finančních nároků se zpětnou platností.
- Postupy zaměstnavatele, když zaměstnanec začne podnikat.
- Základní zásady u dohod z pohledu zdravotního pojištění. Kdy se (ne)sčítají příjmy z dohod? Souběžné pracovněprávní vztahy.
- Postupy zaměstnavatele na přelomu let 2019/2020 – příklady z oblasti minimálního vyměřovacího základu a pracovněprávních vztahů.
- Které jsou základní principy při řešení pojištění podle koordinačních pravidel Evropské unie? Co nesmíte zapomenout, když zaměstnáváte osoby ze zahraničí? Kdy se stává osoba výdělečně činná v rámci EU pojištěncem systému této země? Ukrajinci s průkazem Evropské unie nebo se zeleným průkazem
- a spousta dalších zajímavých informací.